• לינדה אלר-שיין

קורות חיים - מהיום כותבים נכון - טיפ מס' 11


לפני שנעבור לטיפ הבא שלנו, יש לי שאלה אליכם. האם מישהו זוכר באיזה שנה הוחלט על מעבר למספרים בני 10 ספרות בכל רשתות הסלולר ופינוי קידומות? ורק בשביל לסבר את האוזן, זה קרה בשנת 2004, לפני 16 שנים, ואו הרבה זמן! למי שלא זוכר מה היה לפני 16 שנים, אז פעם מספרי הניידים שלנו היו קצרים יותר ועל מנת להגדיל את מלאי המספרים הזמינים לשירותי סלולר וכן במטרה ליצור זיקה בין קידומת המנוי לבין החברה נותנת השירות הוחלט על קידומת אחירה לכל חברת תקשורת ועל הוספת ספרה נוספת למספר הנייד. למה אני מספרת את כל זה? כי ממש לא מזמן הגיעו אלי קורות חיים של מישהו שעדיין ציין את המספר הישן שלו כפי שהיה לפני השינוי.


אני מסכימה שזאת הייתה להיות טעות מכל סוג אחר, הוא סתם יכול היה לעשות טעות במספר או לפספס ספרה, אבל אני החלטתי לעשות ניסוי והוספתי ספרה אחת למספר מקורות חיים והתקשרתי. היה שווה לנסות כי במקרה הצלחה הייתי זוכה במועמד מצוין, או שמקסימום היו מוסרים לי שזאת טעות במספר.


להפתעתי האדם שענה לטלפון, אכן היה המועמד מקורות חיים, ואכן נמצא מתאים וקיבל את התפקיד בסופו של דבר. כאשר הפניתי את תשומת ליבו לכך שיש לו טעות במספר טלפון ושהגעתי אליו לגמרי במקרה כי החלטתי לנסות את מזלי הוא היה בשוק. עכשיו הוא הבין מדוע כבר זמן רב הוא ממשיך לשלוח קורות חיים אבל אף אחד לא חוזר אליו בקשר לעבודה.

תוודאו שבקורות חיים שלכם מופיע מספר טלפון, כתובת דוא"ל עדכניים!

במקרה שלנו המועמד לטענתו פשוט לקח את הקובץ הישן שהיה לו במחשב עשה מספר שינויים קטנים והתחיל לשלוח מבלי לשים לב לפרטי הקשר. נכון שמדובר במקרה קיצון, אבל כולנו בני אדם וכל אחד יכול לטעותף לכן מאוד חשוב לפני שאתם שולחים את הקובץ לעבור על פרטי הקשר שלכם ולוודא שהם עדכניים.


לכל מעסיק או מגייס יש עוד עשרות אם לא מאות קורות חיים בתיבת הדואר הנכנס וקרוב לוודאי שאף אחד לא יעשה חקירה בלשית כדי ליצור איתכם קשר. במיוחד אם יש לו או לה ביד עוד מספר קורות חיים עם ניסיון תעסוקתי והשכלה דומים.


שימו לב לפרטים!

  • בדקו את קורות חיים שלכם עכשיו ותוודאו שמספר טלפון, כתובת דוא"ל נכונים ועדכנים ונמצאים בשימוש.

  • במקרים מסוימים מעסיק ירצה לשלוח לכם זימון לראיון בדוא"ל לכן חשוב שאתם זוכרים את הסיסמה ויודעים איך להיכנס לשם

  • אם אתם עברתם לעיר אחרת לאחרונה וניגשים למשרה באותה העיר, תוודאו שלא מופיעה לכם עיר מגורים אחרת בקורות חיים. זה אלול לשלול את מועמדותכם; או שבכלל תמחקו את הכתובת והשאירו פרטי התקשרות בלבד.

בהצלחה לכולם!


עדיין לא מרגישים בטוחים? רוצים עזרה בכתיבת קורות חיים? פנו אלינו ונשמח לעזור. השירות בתשלום


9 views0 comments