• לינדה אלר-שיין

קורות חיים - מהיום כותבים נכון - טיפ מס' 5

Updated: Apr 14, 2020

באיזה פורמט הכי כדאי לשמור את הקובץ קורות חיים ולמה זה בכלל חשוב? גם על זה שואלים אותי הרבה. לכן קבלו את ה #טיפ החמישי שלי לכתיבת קורות חיים אשר מתייחס ל-

פורמט הקובץ

כמובן תמיד אמורה להיות אצלכם ביד גרסת עבודה בפורמט MSWord שבה תוכלו לבצע שינויים ולעשות עדכונים במידת הצורך. כאשר אתם שולחים את הקובץ למשרה מסוימת שימרו אותו בפורמת PDF זה יותר מקובל וגם נראה יותר מקצועי ורציני וגם במידה מסוימת לא ניתן לשינויים על ידי צד שלישי.

אבל שימו לב בשום פנים ואופן אין לשלוח קובץ תמונה או קובץ סרוק ששמרתם בפורמט PDF. היום במרבית החברות ובמיוחד בחברות הגדולות קורות חיים שלכם קודם כל נבדקים על ידי תוכנה. התוכנה לא יכולה לקרוא או לזהות סימנים בקבצי תמונה ולכן אוטומטית קבצים סרוקים או קבצי תמונה "נשלחים לפח" מבלי להגיע אפילו לידי המגייס האנושי. וזה מאוד חבל, כי יכול להיות שאתם הכי מתאימים לתפקיד אבל נפסלתם בגלל דבר שולי כמו פורמט הקובץ.

חשוב גם לשים לב אם במודעה מציינים במיוחד באיזה פורמט לשלוח את הקובץ. אם מבקשים במודעה לשלוח בפורמט Word, עליכם לשכוח את כל מה שסיפרתי על PDF ולשלוח ב-Word. תמיד שימו לב לזה, זה מאוד חשוב. קרוב לוודאי הבקשה הזאת קשורה ליכולת עיבוד נתונים של אותה החברה ואם מבקשם פורמט מסוים עליכם לספק את הסחורה.

ישנן חברות שמבקשות להגיש מועמדות אונליין כאשר עליכם להכניס כל פריט תחת שדה רלוונטי באתר החברה. שימו לב, גם כאן אם רשום לצרף קובץ PDF צרפו קובץ PDF, אם לא צויין דבר, עדיף שתצרפו קובץ Word. בסבירות גבוהה מאוד הגשות מועמדות אולניין באתר החברה עצמה נבדקות קודם כל על ידי תוכנה ופורמט Word פשוט יותר ידידותי לתוכנות (ATS (Applicant Tracking System

בהמשך אני אדבר גם איך כותבים קורות חיים שתוכנות אוהבות.


אז נסכם את מה שהיה לנו כאן:

  • אין לשלוח קבצים סרוקים או תמונות של קו"ח

  • תמיד שימו לב באיזה פורמט מבקשים לשלוח את הקובץ ופעלו בהתאם

  • שולחים קובץ במייל - תשלחו PDF

  • מגישים אונליים באתר החברה אם צויין פורמט PDF, הגישו PDF אם לא צויין פורמט עדיף להגיש ב-Word


אם בכל זאת תרצו לקבל עזרה בכתבת קורות חיים, אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו. השירות הינו בתשלום.

262 views0 comments