• לינדה אלר-שיין

איך עוברים ראיון עבודה בהצלחה - טיפ מס' 1

Updated: Jan 19, 2020


רוב האנשים נרתעים מקידום עצמי כי זאת גישה שעלולה להתפרש כשחצנות. מגיל קטן מלמדים אותנו להתנהג יפה ולשמור על צניעות, לא להתחצף, לדבר בניסוס, לא לצרוח וכו', אני לפחות שמעתי את זה הרבה בילדותי ולכל אלו יש השלכות להתנהגות שלנו בעתיד.

ברור שאין שום דבר פסול בלהתנהג בנימוס כלפי אחרים אבל אני מתכוונת למשהו אחר. נורא קשה לחלק גדול מאיתנו (וזה לא רק אמירה שלי) להגיד על עצמינו דברים טובים.

עשו תרגיל קטן, קחו עת ודף ורשמו 5 דברים טובים על חבר שלכם. הכותרת תהיה: חבר/ה שלי אדם טוב כי...נכון שהצלחתם לעשות את זה בקלות? ועכשיו תעשו את אותו הדבר על עצמכם.

מתקשים? אין שום דבר מוזר בזה. תמיד יותר קל לנו לפרגן לאחרים מאשר להגיד דברים טובים על עצמינו. כי ככה לימדו אותנו, כי אף אחד לא רוצה להתפס כשחצן (טוב, יש כאלה שלא מפריע להם), אבל מצד שני מדובר כן במיומנות חשובה של קידום עצמי ויכולת לדבר ולהציג את הדברים החיוביים שבנו.

וזה בדיוק מה שנדרש לעשות בראיון עבודה. עלינו להראות ולהמחיש למראיין שאנחנו הטובים ביותר. לא צריך לאלתר בזמן הראיון, זה לא נראה טוב, מתחילים לגמגם ונותנים תשובות לא ברורות או מספקות.

#טיפ שלנו - הכינו מראש רשימה של דברים שהופכים אותכם למועמד/ת הראוי/ה ביותר לתפקיד.

כבר זומנתם לראיון, זאת אומרת שמבחינת המעסיק יש לכם את כל הקישורים הנדרשים לתפקיד, אבל יחד איתכם יש אולי עוד 20 מועמדים שגם הם נמצאו מתאימים. לכן עברו שוב על דרישות התפקיד, לא מוצאים את המודעה המקורית, חפשו באינטרנט מודעות לתפקידים דומים והכינו את הרשימה שלכם בהתאם.

אל תסתפקו רק במתן פרטים יבשים, כגון אני הכי מתאים כי יש לי השכלה רלוונטית, לעוד 20 אנשים שזומנו (זוכרים אותם?) יש השכלה רלוונטית. מה מיוחד בך? אולי סיימת/ה תואר בהצטיינות או אולי יש לך גם תואר וגם קורסים מקצועים ואת/ה גם דובר/ת שפות זרות?

עבדת/ה בתפקיד דומה בעבר? זה לא מספיק. תמיד כדי להרחיב ולדבר על ההצלחות כגון: הגדלתי רווחים, חסכתי משאבים, הצוות שלי עבר את היעד השנתי במכירות, צברתי ניסיון ניהולי, הפרויקט שלי זכה בפרס...

העזרו במידע שמופיע באתר החברה הודות חזון וערכים ותחשבו מה אתם מביאם איתכם שעונה על הקריטריונים. מקצועיות, שירותיות, אמינות, אחראיות, קבלת האחר?

עדיין מתקשם לבנות את הרשימה? העזרו בחבר/ה או בני מפשחה, בטוח יש להם המון דברים טובים לספר עליכם.


אם בכל זאת תרצו לקבל עזרה בהכנה לראיון עבודה, אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו. השירות הינו בתשלום.20 views0 comments