המנטור - בן עפרים

בן עפרים (MBA) – על עצמי:

אני איש הייטק בעברי ויועץ ארגוני ומנטור בהווה. הלקוחות להם ייעצתי מגוונים: מבנקים בבריטניה (JP MORGAN, NATIONWIDE) ועד למכון מנדל למנהיגות חינוכית בארץ שבמסגרתו ליוויתי כמה מבוגריו. אני עובד עם מנהלים בארגונים סביב תהליכי שינוי ומלווה אנשים פרטיים בצמתי חיים בתחום התעסוקתי.

 

לפני הכל – אני אדם שאוהב לדבר עם אנשים, ואנשים אומרים לי שנהנים לדבר איתי. אני סקרן מה מניע אנשים ומה עוזר להם לעשות שינויים בחייהם. בשבילי ייעוץ הוא קודם כל הזמנה לשיחה אמתית, פתוחה, שבה שני אנשים מוכנים לשאול שאלות, חושבים ביחד ומנסים לפצח את האתגר עמו מתמודד הפונה לייעוץ. כיועץ אני מביא איתי את 'אומנות שאלת השאלות' – מתוך הניסיון שמיקוד בשאלה הטובה הינו חצי הדרך לפתרון. בייעוץ אני מביא גם את ההיכרות שלי עם מגוון ארגונים, מקומות עבודה ומגזרים, ומנסה לחבר בין הצרכים של הלקוח לבין מה שמציע עולם העבודה והיזמות.

מה אומרים לקוחות על העבודה עם בן

אופיר, סטודנט לפסיכולוגיה: כמו הרבה אנשים בגילי, השאלה שהעסיקה אותי כשחזרתי מהטיול הגדול הייתה - "לאן ממשיכים מכאן?". ההתלבטות הייתה קשה, ונראה היה שכל החלטה שאקבל תחרוץ את גורלי באופן אחר. הבנתי שאני זקוק לליווי מקצועי. למזלי הרב מצאתי את בן, וכעבור מספר פגישות הבנו מהי הדרך הנכונה ביותר עבורי מתוך מגוון האפשרויות שעמדו בפניי. התהליך שעברנו ביחד היה "חזק, יעיל ואלגנטי" ודרש ממני לעשות 'שיעורי בית' שכללו התבוננות פנימית ומחשבה רבה. במבט לאחור אני מרגיש שהבחירה שעשיתי הייתה נכונה ומושכלת ומודה על כך לבן. אני בהחלט ממליץ לכל מי שנמצא בפרשת דרכים שכזו לפנות לבן. אני בטוח שביחד תצליחו למצוא את הדרך הנכונה, ולקבל החלטות שיניבו פירות גם בטווח הארוך

ד"ר אלי אילון, מנהל יחידת הבוגרים של מכון מנדל לשעבר – אני רוצה לבטא את הערכתי לעבודתו של בן עפרים. בעבודה עם בן נעזרתי בו לחשיבה, תכנון וביצוע הקמת יחידת הבוגרים במכון מנדל למנהיגות. בעבודתו איתי הצליח בן ברגישות ובחוכמה לזהות את כישוריי וחולשותיי ולמצוא את הדרכים לעזור לי לגשר על פערים למען הצלחת המשימה. בנוסף, ליווה בן חלק מהבוגרים של מכון מנדל. כשבן פונה לעבודה ייעוצית הוא מזמין את מי שעובד עימו לבירור עמוק ושיטתי של המצב. אחרי הבירור הזה בונים במשותף 'מפת דרכים' שמשמשת להמשך הן לגבי קבלת ההחלטות והן לגבי הדרך לממש אותן. פעם אחר פעם ראיתי את התהליך הזה קורה בניווטו של בן, ופעם אחר פעם הוא הניב תוצאות יפות. ממליץ בחום לעבוד אתו.

תמיר, מורה – כמי שמילא תפקיד בכיר בגוף מוניציפלי ענק מצאתי את עצמי בתוך קונפליקט משמעותי במקום העבודה עם השלכות הן לגבי עתידי המקצועי והאישי והן לגבי אלה הכפופים לי. הייתי חייב לבצע "חישוב מסלול מחדש", שאיתגר מאוד. בסדרה של מפגשים אינטנסיביים עם בן הצלחנו לעשות את העבודה. תוך בחינה מעמיקה של המצב הגדרנו יחד מסלול חדש, שמנו אותו על השולחן, ובחרנו את הדרך הנכונה לממש אותו מול האנשים והגורמים שהיו מעורבים בקונפליקט.

העבודה עם בן סייעה לי להתמודד בהצלחה גם עם המחירים הלא פשוטים (אך הכרחיים) שכרוכים בבחירת המסלול החדש. אני ממליץ על עבודה עם בן – גם במקרים מלחיצים, המצריכים מענה מדויק ומהיר, אל מול אתגרים גדולים וחשש מנזקים עתידיים.

נעמה, פסיכולוגית: בן יקר, מזה כשנה וחצי אני עובדת איתך על מיזם פיתוח מודל חדשני לעבודה של צוותים רב-מקצועיים. תענוג לחשוב ולפתח איתך רעיונות חדשים. אתה יצירתי בצורת הראייה שלך, חכם, מביא איתך המון ניסיון חיים וניסיון בעבודה עם אנשים ועם ארגונים, אתה מבין רגישויות של אנשים, מה רותם אותם ומה מרפה את ידיהם. כשאנחנו עובדים יחד אתה מתמסר כל כולך, משקיע מחשבה ומנסה לפצח אתגרים. ומעבר לכל – כייף לעבוד איתך, הזמן עובר ביעף ובסוף כל מפגש יש התקדמות.